Şube Müdürleri


Gıda ve Yem Şube Müdürü

Oktay KÖKSAL
Görevi :
Şube Müdür Vekili
Görev yeri :da ve Yem Şube Müdürlüğü
Ünvanı :Ziraat Mühendisi
Öğrenim durumu :Ziraat Fakültesi
Göreve Başlama Tarihi:1997
Dahili telefon no :​3006-3007
Özgeçmiş
1971 yılında Sivas'ın Ulaş ilçesinde doğdu. İlk Orta ve Lise öğrenimini Ulaş'ta tamamladı. 1993 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tokat Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü'nden mezun oldu. 1997 yılında Ağrı'da öğretmen olarak memuriyete başladı, 2001 yılında kurum değişikliği ile Sivas İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne atanarak farklı şubelerde görev aldı. 25.09.2016 tarihinden itibaren Sivas İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde Gıda ve Yem Şube Müdürü olarak görevini yürütmektedir. Evli ve 3 kız babasıdır.

Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü


 

Recep IŞIK ​
Görevi :
Şube Müdürü
Görev yeri :Bitkisel Üretim ve Sağlığı Şube Müdürlüğü
Ünvanı :Şube Müdürü
Öğrenim durumu:Ziraat Mühendisi
Göreve Başlama Tarihi :
​1997
Dahili telefon no:3008-3009

Özgeçmiş
1967 yılında Çankırı ili Orta ilçesi Kalfat kasabasında doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara Abidinpaşa İlkokulu ve Ankara 29 Ekim Ortaokulunda tamamladı. Ankara Başkent Lisesinden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünü okudu. 1991 yılında 219 KDY olarak vatani görevini yaptı (Isparta-Kars). 1991-1997 yılları arasında Ankara da esnaflık yaptı. 1997-1998  Ardahan İli Göle ilçesi Dedekılıcı köyünde ve 1998-2001 Ankara ili Evren ilçesinde sınıf öğretmenliği yaptı. 2001 yılında Çankırı il Tarım Müdürlüğünde Mühendis olarak görev yapan IŞIK, sırasıyla 2001-2005 yılları arası Çankırı ili Orta İlçe Tarım Müdürlüğünde vekâleten ilçe müdürlüğü, 2005-2009 Çankırı ili Kızılırm​ak İlçe Tarım Müdürlüğünde mühendis ve 2009-2012 Çankırı İl Tarım Müdürlüğünde Mühendis olarak görev yaptı. Halen Sivas İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde Bitkisel Üretim ve Bitki sağlığı Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır. Evli (Yasemin) ve üç çocuk (Asuman Esma 17, Bilal Enes15, Burak Çağrı13) babasıdır.​

Hayvan Sağlığı​ ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü

 

Dr. Emine SEVER 
Görevi :Şube Müdürü
Görev yeri :Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü
Ünvanı :Şube Müdürü
Öğrenim durumu:Doktora
Göreve Başlama Tarihi :1997
Dahili telefon no:3010 - 3011

Özgeçmiş

1973 yılında Eskişehir'de doğdu. İlk-orta, lise öğrenimini Eskişehir'de tamamladı. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesini, 2003 yılında ise aynı üniversitenin Veteriner Fakültesi Farmakoloji ve Toksikoloji Anabilim Dalında doktora eğitimini, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme Bölümünü, Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi İş Sağlığı Güvenliği Yüksek Lisansını tamamladı.

1997 yılında Bingöl Genç İlköğretim Okulunda öğretmen olarak göreve başladı. 1998 yılında Kurumlar arası naklen geçiş yaparak Eskişehir İl Tarım Müdürlüğünde, 2001-2005 yılları arasında Denizli Tarım İl Müdürlüğü ve Denizli İl Kontrol Laboratuvarında Veteriner Hekim olarak görev yaptı.

2005-2008 yılları arasında Ardahan ilinin Damal İlçesinde, İlçe Tarım Müdürlüğü görevini üç yıl tedviren, 2008-2010 yılları arasında ise Erzurum Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğünde Toksikoloji Laboratuvarını kurarak toksikoloji şefliğini yürüttü.

2010 yılında Sivas İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü olarak atandı.

Bugüne kadar çeşitli mesleki ve akademik çalışmalarımın yanısıra, yayınlanmış 4 adet bilimsel yayın, 1 sempozyum katılım belgesi bulunmaktadır. Birçok değişik konuda toplantı, kurs ve seminerlere katılarak görev yaptığım süreç içerisinde aylık ödülü ve takdirlerle ödüllendirildi. Ayrıca 2008-2010 yılları arasında TAGEM projeleri kapsamında 1 adet projede proje liderliğinde bulunarak proje bitiminde projesi bilimsel dergide yayınlandı.

Evli ve iki çocuk annesi. İyi seviyede İngilizce bilmektedir.​

Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü


Durdu AĞDAĞ
Görevi :
Şube Müdür Vekili
Görev yeri :Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü
Ünvanı :Su Ürünleri Mühendisi
Öğrenim durumu :Su Ürünleri Fakültesi
Göreve Başlama Tarihi :1997
Dahili telefon no :1199

Özgeçmiş

1963 yılında Sivas İli Gemerek İlçesine bağlı Burhan Köyünde doğdu. İlkokulu Burhan Köyü İlkokulunda,  ortaokul ve lise öğrenimini Sızır Beldesindeki Sızır Orta Okulu ve Sızır Lisesinde tamamladı. 1989 yılında Fırat Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesinden Su Ürünleri Mühendisi olarak mezun oldu. Vatani görevini 1990 yılında, Marmaris Aksaz-Karaağaç Sahil Güvenlik Grup Komutanlığında Denizcilik ve Koordine Subayı olarak ifa etti. 1991 - 1994 yılları arasında 4 yıl süreyle Sivas İl Tarım Müdürlüğünde geçici işçi kadrosu adı altında “Su Ürünleri Mühendisi” olarak görev yaptı. 1995-1996 yılları arasında 2 yıl süreyle özel sektörde yine “Su Ürünleri Mühendisi ve Tesis İşletme Müdürü” olarak çalıştı. 1997 yılında 6 ay süreyle Çevre Bakanlığı, Çevre Koruma Genel Müdürlüğü, Hassas Eko Sistemler ve Korunan Alanlar Daire Başkanlığı, Hassas Ekosistemler Şube Müdürlüğünde 4-B statüsünde “Su Ürünleri Mühendisi” olarak görev yaptı. 1997 yılının Eylül ayında “Öğretmen” kadrosuyla Mili Eğitim Bakanlığına atanması nedeniyle Hakkâri İli Yüksekova İlçesi Cumhuriyet İlköğretim Okulunda 2000 yılı Ocak ayının sonuna kadar “Sınıf Öğretmeni” olarak görev yaptı. 1999 yılında Tarım ve Köyişleri Bakanlığına Mühendis olarak geçmek için müracaatta bulundu.  2000 yılının Ocak Ayının sonunda Bakanlığa geçişi kabul edilerek Sivas İl Tarım Müdürlüğünde “Su Ürünleri Mühendisi” olarak çalışmaya başladı. 2000 yılında Tarım ve Köyişleri Bakanlığına geçiş yaptıktan sonra 2004 yılına kadar Müdürlük Makamınca Doğrudan Gelir Desteği Projesinde görevlendirildi. Daha sonra 2004 yılından itibaren, ( 1991-1994 yılları arasında geçici işçi statüsünde çalışırken sürdürmüş olduğu ) su ürünlerinin geliştirilmesi çalışmalarına kaldığı yerden devam etmeye başladı. Önceleri Sivas İlinde alabalık üretimi 4 adet tesiste 35 ton/yıl iken, 2014 yılı sonu itibariyle 47 adet tesis ve proje kapasitesi 5.441,5 ton/yıl olmasına katkı sağlamıştır. Projesi onaylanmış ve limnolojik etüd çalışmaları tamamlanmış olan su kaynaklarında su ürünlerinin gelişmesine, sağlıklı beslenmeye ve Ülke Ekonomisine katkı sağlayacak çalışmalara devam etmektedir. Halen Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Evli ve 3 Çocuk babasıdır. 

Arazi Toplulaştırması ve Tarımsal Altyapı Şube Müdürü

​​​ ​ ​
Mustafa YILDIRIM
Görevi :
Şube Müdür Vekili
Görev yeri :Arazi Toplulaştırması ve Tarımsal Altyapı Şube Müdürlüğü
Ünvanı :Ziraat Mühendisi
Öğrenim durumu:Ziraat Fakültesi
Göreve Başlama Tarihi :1992
Dahili telefon no :​3012-3013

Özgeçmiş

Sivas İli Zara İlçesi Kevenli köyü nüfusuna kayıtlı olup 1974 yılında Sivas'ta doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Sivas'ta tamamlayarak girmiş olduğu kurumlar sınavı ile  Amasya Gökhöyük  Ziraat Meslek Lisesini kazanmış ve 1992 yılında mezun olmuştur. Sonrasında 1998 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Tarım Ön Lisans bölümünden,  2003 yılında ise Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Ziraat Fakültesi, Bahçe Bitkileri Bölümünden mezun olmuştur.

1992 yılında mecburi hizmet karşılığı açıktan ataması yapılarak 1992-1995 yılları arasında Diyarbakır-Kulp İlçe Müdürlüğünde, 1995-1998 yılları arasında Sivas – Altınyayla İlçe Müdürlüğünde, 1998-2004 yılları arasında Sivas – Yıldızeli İlçe Müdürlüğünde, 2004-2006 yılları arasında Sivas – Hafik İlçe Müdürlüğünde görev yapmış Hafik İlçesinde görevli iken de Samsun ilinde kısa dönem asker olarak vatani görevini tamamlamış ve Hafik İlçe Müdürlüğündeki görevine geri dönmüştür.

2006 yılından itibaren Sivas İl Müdürlüğü Proje ve İstatistik Şube Müdürlüğü ve  yeniden yapılanma ile Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürlüğünde görev yapmıştır.

Görev süresi boyunca; "5403 Sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu Uygulamaları, 3083 Sayılı Sulama Alanlarında Arazi Düzenlenmesine dair Tarım Reformu Kanunu Uygulamaları, Gıda Denetimi Kursu, ArcGIS, Netcad ve  Coğrafi Bilgi Sistemleri Kursu, DAGMEM Biçerdöver Kontrolü Kursu, Sivas Reçeteli İlaç Yazma Kursu, Muğla Fethiye  Arıcılık Kursu, Toprak Koruma Projesi Hazırlanmasına Yönelik Eğitim, Sivas - Bolu Mera Yaz Okulları Hizmet İçi Eğitimleri, Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursları Sınav Sorumlusu Yetki Belgesi, Trafik ve Çevre Bilgi Öğretici Belgesi Eğitimi, Beceri Geliştirme Eğitimi, Arazi Toplulaştırması ve Tarla İçi Hizmetleri Geliştirme uygulamaları, Arazi Toplulaştırma Projeleri İş Akış Süreçleri Eğitimleri ve 3 Adet Teşekkür Belgesi almıştır.

14.03.2016 tarihinden itibaren Arazi Toplulaştırması ve Tarımsal Altyapı Şube Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.​

Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü

 

Yüksel YILMAZ ​
Görevi :
Şube Müdürü
Görev yeri :Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü
Ünvanı :Şube Müdürü
Öğrenim durumu :GOP Ünv.
Göreve Başlama Tarihi :1993
Dahili telefon no :1013

Özgeçmiş

1972 yılında Sivas'ta doğdu. İlk, orta ve lise (Kongre Lisesi) öğrenimini Sivas'ta tamamladı. Yükseköğrenimini Tokat GOP Üniversitesi Ziraat Fakültesinde tamamladı. Mesleğe 1993 yılında başladı. Tokat ve Kayseri Hacılar'dan sonra Sivas Altınyayla İlçe Müdür vekili olarak görev yaptı. 2010 yılında görevde yükselme sınavını kazanarak Ardahan İl Tarım Müdürlüğü'ne Bitki Koruma Şube Müdürü olarak atandı. Bakanlığın yeniden yapılanması ile 2012 yılına kadar aynı yerde Bitkisel Üretim ve Sağlığı Şube Müdürü olarak görev yaptı.

Gıda Kontrolörlüğü, Gübre ve Tohumluk Bayii Kontrolörlüğü, Organik Tarım, İyi Tarım Uygulamaları, Mera ve Bitki Pasaportu kurs ve eğitimlerine katıldı. Ekim 2012 tarihinde Sivas İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü emrine Tarımsal Alt Yapı ve Değerlendirme Şube Müdürü olarak atandı. Halen aynı görevi yürütmekte olup, evli ve dört çocuk babasıdır.

Çayır, Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürü


 


​Samet ATEŞ
Görevi : 
Şube Müdür Vekili
Görev yeri : 
Çayır, Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürlüğü
Ünvanı : Ziraat Mühendisi
Öğrenim durumu : Ziraat Fakültesi
Göreve Başlama Tarihi : 
2004
Dahili telefon no :​3016-3017
Özgeçmiş​
1971 yılında Sivas İlinde dünyaya geldi. ilkokulu Sivas Alparslan İlkokulu, orta ve lise öğrenimini Sivas İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri bölümünü kazandı. 1998 yılında vatani görevini tamamladı. 1999-2004 yılları arasında İstanbul'da özel firmalarda çalıştı. 2004 yılında Sivas İli Akıncılar İlçesinde Köymer Projesi kapsamında göreve başladı. 2007 yılında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Sivas İl Müdürlüğü'ne atandı. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün çeşitli şubelerinde Mühendis olarak görev yaptı. 31.07.2017 Tarihinde Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü olarak atandı. 2018 yılı itibariyle Çayır, Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürlüğüne devam etmektedir. Fumigasyon Operatörlüğü, Organik Tarım,  Bitki Koruma Ürünleri Reçeteli Satışı, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Eğitimi, Biçerdöver, Netcad,  Proje Döngüsü gibi kurs ve eğitimlerine katıldı. Evli ve 3 çocuk babasıdır. 

Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü

 

Ferhat BALABAN​ ​
Görevi :
Şube Müdürü
Görev yeri :Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü
Ünvanı :Şube Müdürü
Öğrenim durumu :Anadolu Üniversitesi
Göreve Başlama Tarihi :
1992
Dahili telefon no :3014-3015

Özgeçmiş
1973 yılında Nevşehir/Ürgüp'te doğmuş, İlköğrenimini Çökek Köyünde, orta öğrenimi Ürgüp'te tamamlamış, 1992 yılında Keçiören Çevre Sağlık Meslek Lisesinden mezun olarak 17.09.1992 tarihinde Isparta Senirkent Merkez Sağlık Ocağında Çevre Sağlık Teknisyeni olarak göreve başlamıştır.  1994 - 2004 yılları arasında Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü ve 2004-2010 yılları arasında Kayseri İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde görev yapmıştır. 2010 yılında Artvin il Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne İdari ve Mali İşler Şube Müdürü atanmış ve 2011-2012 yıllarında İl Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış,  22.05.2013 tarihinde Müdürlüğümüzde İdari ve Mali İşler Şube Müdürü olarak göreve başlamıştır. 2018 yılı itibariyle Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.​

İdari ve Mali İşler Şube MüdürüMehmet YANAR
Görevi :
Şube Müdürü
Görev yeri :İdari ve Mali İşler Şube Müdürlüğü
Ünvanı :Şube Müdürü
Öğrenim durumu :
Edebiyat Fakültesi
Göreve Başlama Tarihi:
1978
Dahili telefon no :3018-3019

Özgeçmiş
1956 yılında Kahramanmaraş'ın Afşin İlçesi'nde doğdu. İlk ve orta Öğrenimini Afşin'de Lise ve Üniversite öğrenimini Ankara'da tamamladı. 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nden mezun oldu. Memuriyete ilk olarak 1980 yılında Orman ve Köy İşleri Genel Müdürlüğü'nde başladı ve 1986 yılında Personel Genel Müdürlüğü'nde Uzman olarak atandı. 1989-2014 yılları arasında Kırşehir, Kayseri ve Gümüşhane İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri'nde İdari ve Mali İşler Şube Müdürlüğü görevi yaptı. 2015-2017 yılları arasında Gümüşhane İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü görevini yerine getirdi. 2018 yılından itibaren Sivas İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Şube Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.
''