14.3.2017 / Gösterim Sayısı : 289

8.Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi Ziyaretçileriyle Buluştu

#8. fotoğraf ve sergisi

8.Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi Açılış Töreni; Vali Yardımcısı Zihni YILDIZHAN,  Vali Yardımcısı Sezgin ÜÇÜNCÜ, Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya, Sivas İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit YILDIZ, Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir PÜRLÜ,   Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü İrfan YOKUŞ, Ziraat Odası Başkanı Hacı ÇETİNDAĞ, Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir HASTAOĞLU'nun katılımı ile gerçekleştirildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı'nın, Denizbank sponsorluğunda düzenlediği Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren ve tüm illerde sergilenmesi planlanan ve bu plan dâhilinde,  Sivas İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 9-11 Mart 2017 tarihleri arasında Şems-î Sivasi İl Halk Kütüphanesinde sergilenmiştir.

2009'dan bu yana düzenlenmekte olan ve bu yıl 8. kez düzenlenen yarışmanın bu seneki Teması, 2016 yılında Türkiye'de ilk defa düzenlenen EXPO 2016 Antalya'nın da teması olan "Gelecek Nesiller için Yeşil Bir Dünya - Çiçek ve Çocuk" olarak belirlendi. Yarışmacılar; Tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflarla katılmışlardır.

Vali Yardımcısı Zihni YILDIZHAN yaptığı açılış konuşmasında; " Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Denizbank sponsorluğunda düzenlediği 8. Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisinin açılışımı yapıyoruz. İnşallah Sivas'ımıza hayırlı olur, inşallah güzel fotoğraflar görürüz hep birlikte." dedi.

Sivas İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit YILDIZ, 8. Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi Açılış Törenin' de yaptığı konuşmada; "8.Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergimize öncelikle hoş geldiniz, bu fotoğraflarda çiftçimizin emeğinin, alın terinin ve doğanın fotoğraflarını göreceğiz, herkesin çocukluğundan bir anısını bulabileceği gibi şehirde büyüyenler içinde hayallerini süsleyecek fotoğraflar sergilenmiştir. 8. Tarım ve İnsan konulu fotoğraf yarışmasına Yarışmaya bu yıl 529 katılımcı, 2 bin 317 eserle katıldı. Seçici kurulun değerlendirmeye aldığı eserlerden 18 eser ödül, 120 eser ise sergileme ve albüm çalışması için seçildi. Bugün burada ise seçilen 60 fotoğraf sergilenmektedir. Sergimizin sanatseverler ve ilimiz için hayırlı olmasını temenni eder, tüm Sivaslıları sergimizi gezmeye davet ediyorum" dedi.

Sivas İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit YILDIZ konuşmasının ardından davetliler eşliğinde sergi gezilerek açılış töreni sonlandırıldı.

''